Yükselen yol bloğu (Road blocker) nedir? Neden kullanılmalıdır?

Yükselen yol bloğu (Road blocker) nedir? Neden kullanılmalıdır?

Yükselen yol bloğu, diğer adıyla road blocker, yoğun güvenlik gerektiren alanlarda, güvenli ve kontrollü geçişi, giriş ve çıkışı sağlama amacıyla kullanılmaktadır. Üst düzey güvenlik ihtiyacı duyulan iş yerlerinde, AVM girişlerinde, diplomatik binalarda veya resmi kuruluşlarda kullanılmak için özel olarak tasarlanmışlardır. Yükselen yol bloğu (road blocker) kullanılan alanlarda kesintisiz koruma ve güvenlik sağlamaktadır.

Yol uzunluğuna göre ve ihtiyaca uygun ebatlarda ve ağırlıkta özel çelik malzeme kullanılarak üretilir. Aks başına 30 tonluk araçların çarpmalarından etkilenmez veya geçiş yapacak aracın sistemin kurulum şekli itibariyle geçiş yönünün dışında geçiş yapmaya çalışması halinde, aracı tahrip ederek, aracın korunan alana geçmesini veya ilerlemesini engeller. Her türlü araçlı bombalı saldırıya veya suikast gibi olası tehlikelerin yaşanabileceği kurum veya kuruluşları güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılabilir. Sistem hiçbir şekilde, geçiş yapılmasına imkân sağlamaz ve deforme olmaz. Kalkış ve inişlerde, hidrolik sistem hassasiyetli ayar seçeneği sayesinde, istenilen hızda ayarlanır ve güvenli şekilde açılıp kapanır. Ayrıca açılış ve kapanış süreleri 5-10 saniye aralığında ayarlanabilmektedir. Arıza oluşması durumlarında ise el krikosu sayesinde manuel bir şekilde kontrol edilebilme özelliğine sahiptir.

Askeri bölgelerde, havalimanı girişlerinde, konsolosluklarda çokça tercih edilen yükselen yol bloğu sistemi araç trafiğini düzenlemek veya kapatmak için de kullanılabilir. Kullanımı oldukça kolay, bakım gereksinimi oldukça az olan bu sistem günümüz teknolojileri kullanılarak tasarlanmış bir üründür.

Solar panelli road blocker, elektrik enerjisi bulunmadığı yerlerde güneş enerjisinden faydalanarak çalışmaktadır. Otomasyon ve güç ünitesi enerji beslemesi solar panel ile şarj edilen akü beslemelidir. Geceleri, gündüz depoladığı elektrik enerjisinden faydalanır ve solar paneller tüm hava koşullarında kesintisiz çalışırlar. Hidrolik güç ünitesi, DC 24 volt elektrik motoru ve bu motoru besleyen ve bakım gerektirmeyen kuru akü ile çalışmaktadır. Hidrolik güç motoru sayesinde kesintisiz çalışmaktadır.

Sistemlerin montajı, istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenen ölçülere uygun şekilde açılan çukura önce alt kasa yüksek dozlu beton ile sabitlenir. Bu sayede sistemin korumacılığı desteklenir. Üst hareketli kısım da bu beton kuruduğunda sabitlenir. Yükselen yol bloğu sistemlerinde projelendirme, uygun ürünlerin belirlenmesi ve temini, sistem montaj ve kullanımı hakkında kullanıcı bilgilendirilmesi ve satış sonrası kesintisiz teknik servis hizmetleri ile, 3N Otomatik Kapı olarak alanında uzman ve yüksek tecrübeye sahip teknik ekip ve personellerimizle ile kullanıcılarımızın memnuniyetlerini ve güvenliklerini, en üst düzeyde tutuyoruz. Tüm ürünleri ve süreçleri size özel tasarlıyor ve sizlere en son teknoloji ürünleri, ekonomik, estetik, ergonomik ve uzu ömürlü kullanım avantajı ile sunuyoruz.