Otomatik Kepenk Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güvenliğini sağlamak istediğiniz tüm mekanlar için kullanabileceğiniz otomatik kepenk sistemleri, güvenliğin yanında sizlere konforlu bir kullanım da sağlar. Ancak her otomatik kepenk size maalesef güvenliğin garantisini veremez. Otomatik kepenk sadece kolayca bir düğme veya şalter ile açılıp kapanabilen amacı pratiklik olan bir sistem değildir.

Otomatik kepenk kullanımı günümüzde oldukça yaygın hale gelmiştir. İş yerlerinde, endüstriyel ve ticari kullanımlarda, evlerde, garaj kapılarında ve birçok alanda kullanılmaktadır. Güvenliğinizi sağlarken dikkat etmeniz gereken unsurlar vardır.

Otomatik kepenk sistemlerinin seçimi çok önemlidir. Güvenliğinizi sağlamak için kullanacağınız otomatik kepenklerde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta seçeceğiniz firmadır çünkü otomatik kepenklerde dikkat edilmesi gereken şeylerin en başında kepenkte kullanılan malzeme ve teknolojiler gelmektedir. Uygun ve kaliteli malzemelerden üretilmemiş sistemler sizlerin güvenliğini hiçbir şekilde sağlayamaz. Kalitesiz malzemeler ile üretilmiş otomatik kepenk sistemleri mülklerinizin tehlike altında bırakırken hem de sizin boşuna masraf yapıp, para harcamanıza sebep olur.

Çelik malzeme kullanılarak yapılmış, hızlıca açılıp kapanmaya uygun kaliteli kapılar mülklerinizin güvenliğini sağlamanız için oldukça uygundur. Tüm alanlara, ihtiyaca hizmet edecek uygun ölçüde üretilir ve çelik kepenk sistemleri, alüminyum veya poliüretan gibi dolgu malzemeleri ile ortama uygun şekilde kullanılır. Kaliteli malzeme kullanılmasının yanında otomatik kepenk sisteminde kullanılacak malzemenin ihtiyaca uygun şekilde seçilmesi de çok önemlidir.

Otomatik kepenk sistemlerinde isteğe uygun olarak sunulan, kullanım konforunu arttırmayı hedeflemiş bazı opsiyonlar vardır. Uzaktan kumanda, sıva üstü veya sıva altı anahtarlı şalter, enerji kesintilerinde manuel açılım, emniyet fotoseli, kesintisiz güç kaynağı, güvenlik arttıcı askı kilit sistemi, metal kütle dedektörü ile kütle algılama, radar ile hareket algılama, pinomatik emniyet sistemi, ışıklı ve sesli uyarı sistemi gibi seçebileceğiniz birçok özellik bulunmaktadır. Bu özellikleri seçmeden önce talep ve ihtiyaçlarınızı belirlemek ve tam olarak ihtiyacınıza uygun hizmeti almak için işinde profesyonel bir firmadan destek almalısınız. Bu sektörde ehliyetsiz firmalar ve eğitimsiz personellerin neden olduğu kötü ürün ve kalitesiz hizmetlerden almaya kaçınmalısınız.

Deneyimli ve eğitimli elemanlarımız tarafından yerinde keşif yapılarak uygun şekilde projelendirip sizlere sunarız. Uygulama yapıldıktan sonra da yine hizmetimiz 24 saat kesintisiz devam etmektedir.

3N Otomatik Kapı olarak hiçbir zaman güvenliğinizi riske atmayacak, sizi yardı yolda bırakmayacak ürünleri siz müşterilerimiz için seçiyor ve kullanıyoruz. Otomatik kapı sistemlerinde kullandığımız tüm malzemeler ISO ve TSE belgelidir, ayrıca 2 yıl süre ile 3N Yapı tarafından garanti kapsamındadır.