Otomatik Kapı Çeşitleri

Otomatik kapılar iş merkezleri, kamu binaları, tesisler, oteller, okullar, hastaneler, fabrikalar, alışveriş merkezleri vb. birçok alanda kullanılan pratik ve popüler kapı sistemleri teknolojisidir. Bu teknoloji sizlere güvenlik, kolaylık sunmanın yanı sıra, yapılarınızın estetik ve çekici görünüme sahip olmalarını da sağlar.

Otomatik kapılar teknolojilerinden biri fotoselli kayar kapılardır. Bu kapılar sahip oldukları teknoloji ile, temasa gerek olmadan giriş ve çıkış sağlanmasını sağlar. Temas oluşmaması bir yandan daha hijyenik koşullarda bir çalışma ve sosyal ortamın sağlanmasına da sebep olur.

Fotoselli kapılar sahip oldukları fotosel teknolojisi sayesinde çalışırlar. Bu kapılarda bir radar ve bu radarda da bir göz bulunur. Radar üzerindeki bu göz sayesinde, kapının açılıp kapanması için, bulunulduğunda veya hareket gözlendiğinde açılmasını sağlayacak alanın mesafe ayarının yapılması sağlanır. Bu mesafe ayarı ile, göz, ayarlanan alanda hareket gözlediğinde mikroişlemcisi ile radarı uyarır, radar da kapının kayar kanatlarının harekete geçmesi için motoru harekete geçirerek, makara sisteminin çalışmasına ve kayışların harekete geçmesini sağlar. Bu sayede kapı açılır. Kapının açılma hızı 150-650mm/sn arasında istenen hızda ayarlanabilir.  Kapının açık kalma kontrol süresi de 1-60sn arasındadır. Bu sistemlerde lamine cam kullanılır. METAXDOOR otomatik kayar kapı sistemleri aynı zamanda güvenilir performans sağlar. Opsiyonel olarak herhangi bir RAL elektrostatik toz boya yada eloksal renginde uygulamalar mümkündür.

Döner kapılar ise, tam daire şeklinde imal edilen bir başka otomatik kapı çeşididir. Bu kapılar sabit dairesel yan panelleri olan, ortada bir mile bağlı ya da konsol ile birlikte dönen; üç ya da dört hareketli kanadıyla geçiş sağlayan sistemlerdir. Otomatik, itekle gitsin (push and go), ve manuel olmak üzere üç farklı şekilde kullanılabilir. Döner kapı sistemleri kendi kendini taşıyan sistemlerdir yani ek bir kasaya ihtiyaç duymazlar. Bu kapı sistemleri de karşılama gücü oldukça zengin ve prestijli bir duruş sağlarken görsel anlamda da mimariyi destekler.

Otomatik kapı sistemlerine, fotoselli kapı ve döner kapı hizmetlerine, 3N Yapı güvencesi ve sektörde 9 yılı aşkın tecrübemiz ve eğitimli personellerimizle, projelendirmeden, montaja ve montaj sonrası 24 saat kesintisiz hizmetlerimiz ile otomatik kepenk sistemlerini garaj kapıları, endüstriyel tesisler, otoparklar, mağazalar veya konut pencereleri gibi birçok alanda kullanarak güvenliğinizi ve prestijli görünümü sağlayabilirsiniz. Otomatik kapı sistemlerinde kullandığımız tüm malzemeler ISO ve TSE belgelidir, ayrıca 2 yıl süre ile 3N Yapı tarafından garanti kapsamındadır.