X-Ray Hastane Kapıları

“Kurşunlu kapılar, X-Ray ışını geçirmeyen özel üretim kapılar olup hastane, operasyon odası, röntgen odası, nükleer tıp odası, PET ve PET/CT odalarında ve diğer özel alanlarda kullanılabilir.”

METAXDOOR kurşunlu kapılar sağlık sektöründe, nükleer tıp merkezleri, rakyoaktif alanlar, gözetim ve karantina odaları, laboratuarlar, ecza depoları, röntgen odaları gibi hastanenin radyoaktif kullanım alanlarında zararlı ışın dalgalanmalarının odadan dışarı çıkmasını engeller.Kapı kapandığında rayların özel tasarımı ile son hamlede kapanır ve kapı boşluğunu doldurur.

Nükleer tıpta radyasyon kalkanının uygun bir şekilde uygulaması hasta, personel ve teknisyenler için koruma ve güvenlik sağlamak için önemlidir.METAXDOOR nükleer tıp kapıları yüksek düzeyde radyasyon yayan alanlarda koruyucu rol oynar.

Kapı ve kapı çerçeveleri, kendileri ve etrafındaki bölgeleri korumak için yüksek düzeyde performansa sahiptir.Radyasyon kapıları, üst düzey kalitede, radyasyon önleyici, sismik hareketlere dayanıklı ve hava almayan donanımlara sahip olarak üretilmektedir.

X-Ray Işınlardından Korunma

X-Ray ışınları insan vücuduna çaparken az miktarda ışın vücuttan geri yansır.Geri yansıyan bu ışınlar duvarlara, tabana, tavana ve röntgen odasının kapısına çarpar.Kurşun kaplı nükleer tıp kapıları, odadaki az miktardaki x-ray ışınları absorbe eder.

Kurşunlu Kapılar

Radyasyon kapıları, üst düzey kalitede, radyasyon önleyici, sismik hareketlere dayanıklı ve hava almayan donanımlara sahip olarak üretilmektedir.

Radyasyon kapılarının iç bölümü kalın kurşun plakayla çevrilerekk. bu plakalaran kalınlıkları, istenilen koruyucu kalınlığa bağlı olarak değişmektedir.