ICU Oda Kapıları

Klinik Oda Kapısı

MS30/ICU oda kapıları, standart METAXDOOR ürünlerinde kullanılan kontrol sistemlerinden oluşur.

Bu kapılarda METAXDOOR’un bütün çalışma sistemlerinden yararlanırlır-değiştirilebilir çalışma hızı,açık kalma süresi,net açılma genişliği veya azalan açılma genişliği, elektrik kesilmesi durumunda UPS desteği ve engele çarpma durumunda manuel kontrol.

Opak Cam METAXDOOR cam seçenekleri içinde yer alan opak camlar, klinik odalarda, hastane ofis bölmelerinde tercih edilmektedir. Işığı geçirmeyen yapıdaki opak camlar, kullanım alanlarına göre saydam ve yarı saydam olarak da imal edilebilmektedir.

Kurşunlu Cam Kurşunlu camlar, kusursuz radyasyon ekranlama ve yüksek kalitede ışık geçirme özelliği ve dayanıklılığı nedeni ile gözleme ve operasyon odalarının camlarında, anjiyografi odalarında, X-Ray odalarında, floroskopi odalarında, CT odalarında ve son teknoloji PET ve PET/CT odalarında güvenle kullanılabilmektedir.

Ekstra Clear Cam Ekstra clear camlar özel bir kaplamayla üretilir. Bu kaplama sayesinde camın yüzeyine foto katalitik (UV ışınları ile kirlerin parçalanması) ve hidrofilik (suyun tutunmaması) özellikleri kazandırılır. Böylelikle cam, güneş ışınları (UV ışınları) ve yağmur suyu ile birlikte kendi kendini temizleme özelliğine sahip olur.

Çarpma Koruma Sensörü METAXDOOR otomatik kayar kapı sistemlerinde sabit kanatlar üzerine monte edilen güvenlik ekipmanıdır. Kanatların açılış yönünde bir engelle karşılaştığında sisteme uyarı ve uyarıcı ses veren sensörlerdir.
Giriş ve çıkış trafiğinin yoğun olduğu alanlarda ekstra güvenlik sağlayarak, rahat bir geçiş imkanı tanır.