ROAD BLOCKER

Yükselen yol bloğu (Road Blocker) yoğun güvenlik gerektiren yerlerde güvenli geçişi sağlayan kontrollü giriş çıkışlarda kullanılmaktadır. Kullanımı kolay, az bakım gerektiren bu cihaz günümüz teknolojisi kullanılarak tasarlanmış bir üründür.

Solar panelli road blocker elektrik enerjisinin bulunmadığı yerlerde güneş enerjisi ile çalışmaktadır gündüz güneş enerjisini elektrik enerjisine çevirerek depolar ve gece kesintisiz çalışma sağlar. Solar panel tüm hava koşullarında seçilecek sisteme göre sorunsuz çalışabilmektedir.

Yükselen Yol Bloğu (Road Blocker); aks başına 30 tonluk araçların çarpmalarından etkilenmeyeceği gibi bu araçların üzerinden geçmesinden deforme olmayacaktır.

Zeminde toprak altı seviyesinde bulunan kısımlar ST912 çeliği NPU dan imal edilerek destekleyen taşıyıcı kolonlar ST912 çeliği NPI dan imalat işlemi ardından sıcak daldırma galvaniz ile kaplanmış ve bu işlemin ardından statik boya ile kaplanmıştır.

Zemin üstünde kalan kısımların kasası ST912 çeliği NPU dan imal edilmiş üzeri 10 mm ST37 kalite çeliği sac ile kapatılarak sıcak daldırma galvanize edilmiş ve üzeri karayolları hemzemin işaretine uygun renkte statik boya ile boyanmıştır.

Sistemin montajı; ölçülere uygun olarak açılan çukura önce alt kasası yüksek dozlu beton ile sabitlenir. Betonun kurumasının ardından üst hareketli kısım tutturularak sabitlenir. Otomasyon ve güç ünitesi enerji beslemesi solar panel ile şarj edilen akü beslemelidir; Aküler sistemin çalışma kapasitesine göre seçilmekte olup 24 saat kesintisiz çalışma sağlamaktadır. Hidrolik güç ünitesi; DC 24 volt elektrik motoru ve bu motoru besleyen bakım gerektirmeyen kuru akü ile çalışmaktadır. Akünün şarj olması için güneş paneli kullanılmaktadır ve ünite içi enerji ihtiyacı bu akülerden sağlanmaktadır Ayrıca açılış ve kapanış süreleri 5-10 sn aralığında ayarlanabilmektedir. Arıza durumlarında (manuel) el krikosu ile kullanılabilir özelliğe sahiptir

Road Blocker